פסיכולוג ילדים בחיפה לזיהוי וטיפול בחרדות אצל ילדים

December 25 2023doritr

חרדות הן דבר שכיח ביותר אצל ילדים. החרדות עלולות להופיע בשלבים שונים בהתפתחות ובגדילה של הילדים כאשר רוב הזמן החרדות הללו יהיו טבעיות. יחד עם זאת, חשוב שתדעו כהורים שישנם מקרים שבהם חרדות יכולות להיות מעבר לדבר טבעי ורגיל וחשוב מאוד לזהות את זה אצל הילד בכדי לסייע לו באמצעות טיפול מתאים.

חשוב לדעת כי ישנם לא מעט גורמים שיכולים לגרום לילד שלכם לסבול מחרדות והדבר יהיה קשור לאירועים שונים שהוא חווה, לדמיון מפותח שגורם לו לדמיין דברים מפחידים, אירועים ביטחוניים שונים, פחד מנטישה ועוד. לא פעם החרדות ינבעו מפחדים של ההורים שישתקפו בילד.

כיצד תדעו שמדובר על חרדה שדורשת טיפול?

רוב הילדים יבטאו פחד ודאגות בשל סיבות שונות ובסיטואציות שונות בחייהם. לא פעם הפחד שהם מגלים הוא טבעי, נורמלי ומתאים לסיטואציה. אותו פחד גורם לילד לנהוג בצורה בטוחה. יחד עם זאת, ישנם סימנים שיכולים להעיד על כך שהילד סובל מחרדות שדורשות טיפול.

חרדה יכולה לבוא לידי ביטוי אצל ילדים בכמה היבטים שונים. הם יכולים לגלות תסמינים גופניים שונים כגון: חוסר מנוחה, כאבי בטן, כאבי ראש כאשר הם מתמודדים עם משהו שהם חרדים ממנו. לעיתים התסמינים יהיו רגשיים והילד יבכה הרבה, יהיה עצבני או לחוץ, לעיתים התסמינים יהיו מחשבתיים והוא יחשוב על דברים שליליים וכן ידאג באופן מתמיד ולעיתים מדובר על תסמינים התנהגותיים שיגרמו לו לקושי להתרכז, לקושי להירדם בלילה, להשתמש בשירותים באופן תדיר ועוד.

חרדות אשר גורמות לילד הימנעות ממפגש עם חברים, מהגעה לבית הספר או מביצוע כל פעולה אחרת שנחוצה וחשובה לו בחייו דורשות טיפול. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של טיפולים בחרדות עבור ילדים ועל כן, אם אתם מתגוררים בקריות והילד שלכם זקוק לפסיכולוג עבור טיפול בחרדה, חשוב שתחפשו פסיכולוג בקריות שיסייע לו.

טיפול פסיכולוגי לחרדות אצל ילדים- כיצד בוחרים?

אם אתם מחפשים טיפול פסיכולוגי לילד שלכם אשר סובל מחרדות, חשוב שתבחרו אותו בצורה נכונה. ראשית כל עליכם לדעת כי ישנם סוגים שונים של טיפולים שיכולים לסייע לילד שסובל מחרדות כגון: טיפול דינמי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד. כדאי לבחור במטפל שימליץ לכם על סוג הטיפול המתאים והנכון לילד שלכם.

שנית, חשוב שתבחרו פסיכולוג ילדים אשר מומחה בתחום זה באופן ספציפי. ניתן למצוא כיום לא מעט פסיכולוגים המציעים טיפולים לאנשים בוגרים וחשוב להבין שפסיכולוג שכזה לא בהכרח ידע כיצד לסייע לילד שלכם שכן, צריך להבין כיצד לגשת לילדים, איך להבין את העולם שלהם ועוד.

האינטראקציה של הפסיכולוג עם הילד מהווה דבר קריטי להצלחת הטיפול ולכן, אם אתם מחפשים פסיכולוג ילדים בחיפה, חשוב מאוד שתבחרו את האחד שהכי מתאים לילד שלכם, שהוא ירגיש אתו מספיק בנוח בכדי להיפתח בפניו ובכדי שהטיפול יצליח.

Share: