רשלנות רפואית בניתוח גב – באילו מקרים נגיש תביעה?

November 02 2023spiderus_admin

אחד מסוגי הניתוחים הנפוצים ביותר בישראל הם ניתוחי גב. לא מעט אנשים מדי שנה עוברים ניתוחי גב מסוגים שונים וזאת בשל בעיות שונות בעמוד השידרה וכן בגב. ניתוחי הגב מתחלקים למעשה לשני סוגים עיקריים והם: ניתוחים של פריצת דיסק וכן ניתוחי עמוד השדרה.

לא מעט מטופלים לא מודעים לכך כי ניתוחי גב הם ניתוחים מורכבים ומסוכנים. כישלון של ניתוח גב, ביצוע לא נכון של הניתוח או כל רשלנות מסוג אחר, עלולה להסב נזקים מהותיים ביותר לאדם. בין הנזקים שיכולים להיווצר כתוצאה ברשלנות של ניתוח גב ניתן למצוא: הגבלה בניידות, נכות, צורך בניתוחים נוספים ועוד.

ניתוח גב- במה מדובר ומה ההשלכות של ניתוח כושל?

ניתוח גב למעשה כולל בתוכו שני ניתוחים והם: ניתוח עמוד שדרה וניתוח פריצת דיסק. על אף שמדובר על ניתוחים מאוד נפוצים, הרי שהם גם מסובכים ולא פעם הם יכולים להסב נזק כאשר הם מתבצעים בצורה לא מספיק זהירה.

רשלנות רפואית בניתוח גב יכולה להסב השלכות רבות לאדם לרבות: היא עשויה לגרום לנכות, לאי שליטה על הסוגרים, לכאבים כרוניים ועוד. בכל מקרה שבו אתם חושדים כי נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית בניתוח גב, חשוב מאוד שתפנו לשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה אשר יסייע לכם לבחון את המקרה והאם יש עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית וכן, במידה ומדובר על מקרה שבו יש עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית, יסייע בניהול התביעה, בליווי ובייצוג.

מה צריך בכדי לתבוע בגין רשלנות רפואית בניתוח גב?

בכדי לתבוע בגין רשלנות רפואית בניתוח גב, יש צורך בכמה דברים חשובים: ראשית כל, בכדי שתהיה אפשרות לתבוע, חשוב מאוד שיהיה אפשר להוכיח כי נגרם נזק לאדם כתוצאה מסיבה שקשורה לניתוח לרבות: העדר הסכמה מדעת לביצוע הניתוח, ביצוע הניתוח בצורה רשלנית, ביצוע ניתוח שלא היה צורך בו ועוד.

מעבר לעובדה שיש צורך להוכיח את הנזק ואת חומרתו, יש צורך להוכיח את הסיבה לנזק שהיא: הרשלנות של הגורם הרפואי בביצוע תפקידו. יש צורך להוכיח שהצוות הרפואי פעל לא כשורה במסגרת ביצוע הניתוח. רופא אשר מבצע ניתוח גב ייחשב כרופא שהתרשל בניתוח שלו, במידה והוא לא נהג בצורה אשר תואמת לפרקטיקה הרפואית אשר נהוגה בתחום ניתוחי גב.

סוגים של רשלנות רפואית בניתוחי גב

ישנם כמה סוגים שונים של רשלנות רפואית אפשרית בניתוח גב לרבות: מיקום מוטעה של ברגים, פלטות או חומרים אחרים שבהם משתמשים בניתוחי גב, דבר שעלול להוביל לפציעות שונות בגוף של האדם.

סוג נוסף הוא ביצוע של חתך לא תקין אשר יכול ליצור זיהומים, לפגוע בכלי דם, לפגוע בעצבים ואף לגרום למטופלים נכות או פציעה קשה

עוד סוג של רשלנות רפואית אפשרית בניתוחי גב היא אי התחשבות בתרופות קבועות אשר לוקח המנותח, דבר אשר יכול לגרום לנזקים בריאותיים ואף למוות.

סוג נוסף כרוך בחוסר היגיינה וסטריליות בניתוח עצמו, דבר אשר יכול להוביל לזיהומים שונים ולנזק בריאותי למטופל.

בכדי לתבוע בגין רשלנות רפואית בניתוח אורתופדי, חשוב ביותר לבחור עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה אשר יודע כיצד לנהל תביעות שכאלה בצורה הטובה ביותר.

Share: